World of Warcraft – Battle For Azeroth genişleme paketi

World of Warcraft’a ömründen ciddi bir pay vermiş olan biri olarak bu yazıyı yazmasam olmazdı. Her ne kadar en son Cataclysm genişleme paketinde (Çıkış tarihi: 7 Aralık 2010) gerçek anlamda bir guild ile raid yapmış olsam da, ondan sonra gelen tüm paketleri satın aldım, en az 3 karakteri maksimum seviyede oynadım, gerek pvp yaptım, gerek LFR ile raid yaptım ama en son gerçek anlamda Warcraft’ı 2010-2011-2012 yıllarında oynadım. 

Yaptığım en iyi şey değildi evet şüphesiz ama yaptığıma da hiç pişman olmadığım birşeydi. Çeşitli karakterlerde 1000 gün’ü aşkın oyun zamanına sahip birisi olarak (evet 1000 gün diyorum.) Warcraft’ın sizden götürdükleri ve size kattıklarını yanyana koyduğunuzda size kattıkları daha değerliyse, sorun yok demektir. 

Bana neler kattığına gelince, ikisi de nikah şahidim olan ve hayatımdaki en değerli arkadaşlarım olduğunu rahatlıkla söyleyebileceğim iki kardeş ve hiç saymadığım kadar kafa dengi ve keyifli vakit geçirdiğim arkadaş kattı. 

Neyse, konumuz Battle for Azeroth genişleme paketiydi, ona geri dönelim. Battle for Azeroth genişleme paketinde, World of Warcraft evreninin Azeroth haritasında yeni açılan Zuldazar (Horde) ve Kul’Tiras (Alliance) adalarında geçiyor. Horde karakterler 110-120 Level yolculuğunu Zuldazar adasında gerçekleştirirken aynı şekilde Alliance karakterler bu yolculuğu Kul’Tiras adasında geçiriyor. Aynı zamanda WoW genişleme paketlerinde maksimum levele ulaşma yolculukları sırasında yaşanan kan gölünü engellemek için ilk adım olmuş bu ayrı leveling zone’lar. İkinci adım ise War Mode adı altında gelen, oyuncunun tüm player-versus-player (PVP) aksiyonlarını kapatma şansının bulunması. War Mode’u açık olan oyuncular %10 experience bonus kazanırken, bu bonus ile ilgilenmeyen kafası rahat bir şekilde oyunun keyfini çıkarmak isteyen oyuncular bu modu kapatabiliyorlar. 

Oyun 14 Ağustos 2018 tarihinde yayınlanmış olmasına rağmen, Hunter, Warrior, Druid ve Death Knight karakterlerim ile 110-120 level arasını yaptım, toplamda 2 haftada 4 adet karakterimi maksimum seviyeye yükselttim ve bundan çok keyif aldım. Önceki genişleme paketlerinde bu maksimum seviyeye gidiş yolu ne kadar keyifsiz ve tekdüze ise, bu ek pakette o sorun da çözülmüş ve eğlenceli bir hale gelmiş. 

Özetle, WoW hala piyasada ve piyasanın en önemli oyunlarından biri kendi alanında. Yeni raid ve mythic plus zindanlar yayınlandığında bu yazımı tekrar güncellemeyi düşünüyorum. 

Lok’tar.

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.