GoPro Hero 5 hakkında bir kaç paragraf

Aslında bugun daha derin bir kaç paragraf yazmaya yeltenmiştim. 3-5 paragraf da yazmıştım hani. Sonra baktım ki kantarın topuzu kaçıyor, üstüme vazife olmayan ve yetkinliğimden emin olmadığım konulara doğru giriyorum, hepsini sildim ve gerçek hayattan, bildiğim bir konudan konuşmaya karar verdim. 

Aşağılarda bulabileceğiniz üzere GoPro Hero 4 Silver incelemesi yapmıştım. GoPro Hero 4’ü 1.5 seneye yakın kullandıktan sonra bir gün kapanıp açılmaması sonucunda servise gönderdim. Sıfırı ile değişti geldi ve sonrasında da onu elden çıkararak bir GoPro Hero 5 Black edition satın aldım. Aksiyon kamerası olarak kullanmıyor olsam da genelde, GoPro Hero 5 aslında sektördeki en iyi kameralardan biriydi ben aldığım dönemde. (Şu anda piyasada GoPro Hero 6 olması lazım yanılmıyorsam.) 

Hero 4’ten sonra tasarımsal olarak ciddi değişiklikler yaşadı Hero 5. İlk olarak artık plastik ve tam kapalı bir çerçeve içinde kullanılma gibi bir zorunluluğu yok. “The Frame” adını verdikleri önü ve arkası tamamen açık, sadece plastik bir kordon olarak düşünebileceğiniz ve tek amacı bağlantı aparatlarının takılacağı bir çerçeve ile kullanılıyor Hero 5. Bunun avantajı, kameranın kullanıma hazır ağırlığının oldukça düşmüş olması. Özellikle benim gibi kamerasını kaskına monte ederek kullanan arkadaşlar için bu ağırlıkta tasarruf ciddi bir artı olarak karşımıza çıkıyor. 

İkinci olarak artık GoPro’da iki mikrofon yer alıyor. Biri hareketli ve rüzgar sesinin dahil olduğu aktiviteleri yapan insanlar düşünülerek arkaya yerleştirilen rüzgar önleyici mikrofon, diğeri ise daha günlük hayat aktiviteleri için önde yer alan mikrofon. Rüzgarlı havalarda çekim yaptığınızda hala rüzgar sesi alıyorsunuz ancak Hero 4’ten çok daha başarılı. 

 

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.