Paranızın Karşlığı : Zalman

i7’li bir notebook bilgisayar alırken iki kere düşünmem gerekirken, ben onu düşünmeyip de almıştım. Aldıktan sonraki ilk hafta bilgisayar kasa üzerinde yumurta pişirme sıcaklıklarını tecrübe edince, bir soğutucu almak zorunlu olmuştu. Normal şartlar altında soğutucular 40-50 tl aralığında gezinirken, ben biraz marjinal bir seçim yaparak Zalman 20 inç soğutucu almıştım. 130 tl vererek. 7-8 aydır da hiçbir sıkıntı olmadan kullanmama rağmen, son zamanlarda ses yapmaya başlamıştı. Tozlanmadan ötürüdür herhalde diye düşünürken, hava üflemek sıkıntımı çözmedi. Bende yine çoğu kararım gibi radikal bir karara başvurdum.

Soğutucuyu bir güzel yıkadım. Yanlış okumadınız, suyla sabunla oturup yıkadım. Aha çalışır mı, aha bozuldu derken, USB fişini bağlamamla birlikte ilk günkü gibi, sessiz ve performanslı olarak çalışır şekilde buldum soğutucumu.

“Paranızın Karşlığı : Zalman” için 3 cevap

 1. Yooooook artiikkkkk diyorummmmmmmm.

  Abi supurgeyle kasanin icini temizledigini falanda gordum ama bu sefer biraz abartmissin yaaaaa:D

  Su sabun falan nedir yaaaa:)

  Ama calismasi gzl olmus, walla helal olsun dicem, baskada birsey aklima gelmiyor:)

  1. ya supurgeyle/kompresorle sakin sakin kasa temizlenir onda bişey yok zaten abi..

   sonuçta bir süre sonra temizlemessen büyük sıkıntılar yaşıyorsun bilgisayar kasalarında. laptopta tabi öyle bir seçenek yok. kompresorle sadece temizleme şansın var ve çok daha az hata tölere eden işlemler içeriyor laptop temizlemek. kasayı açmak olsun, eksiksiz kapatmak olsun.

   ama notebook soğutucuları nispeten çok daha basit şeyler. o yüzden hafif tırssam da, çalışması güzel oldu gerçekten. sıfır gibi şu anda 🙂

Yorumlar kapatıldı.