iPad’de video, simdilik hayal

İnternette geçirdiğim vaktin büyük oranında oyun oynuyor olsam da genelde, bazen takip ettigim dizileri de internetten izliyorum. Çünkü genelde televizyonda dizinin en az yarısı kadar da reklam izlemek durumunda kalıyorsunuz ve internet erişiminiz surekliyse, bütün o reklamları pas geçme şansınız var.
iPade merak salip almış olan babam sagolsun bende izmirde bulunduğum tatilim süresince iyice inceleme fırsatı buldum. Her ne kadar benim kişisel tercihim Samsung tablet’ten yana olsa da, tablet cihazların benim kullanımım için çok ideal olmadıgı konusunda karar kıldım.
iPad ve bilgisayar hariç tüm apple cihazlarında Flash player desteklenmemekte. Bu her ne kadar gelecekte html5 standardı yaygınlaştığında bir sorun teskil etmeyecek olsa da, bugün için ciddi bir problem. Butun dizi siteleri (Youtube hariç, html 5 seçeneği sunuluyor Youtube’da) Flash player gerektirirler ve ipadler de desteklemedikleri için orada bir video oldugunu anlamazlar bile, bir yazılım var 4.99$ karşılığında satılıyor ve Flash videoları arayıp bulup oynatabildigini iddia ediyor. Adı da skyfire browser for iPad. Arkadaslar bu yazılımı kesinlikle satin almayın. Paranizi çöpe atsanız, daha hayırlı bir is yapmış olursunuz, belki bir fakir bulur da o parayı yemek yer karnını doyurur. Ama o parayı bu yazılıma vermek kesinlikle bir ise yaramıyor ve malesef iPad de dizi keyfi su an için hayalden öteye geçemiyor. Umarım bu html5 standardı bu ipadler çöp olmadan yaygınlaşır da ciddi paralara bu cihazları almış olan insanlar da biraz keyfini çıkarmaya başlarlar.

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.