Güvenli Internet?

Güvenli internet herkese hayirli ugurlu olsun 🙂

Ben, 22 Agustos’ta yürürlüge girdi sanmistim. Bu konudan sanirim biraz uzak kalmisim. Bugün itibari ile yürürlüge girmis bulunmakta. Cocuk paketi, aile paketi ve standart paketten olusuyormus. Basvuranlar ya aile paketine ya da cocuk paketine gecisleri gerceklestiriliyormus. Hic bir sey yapmayanlar ise standart paket adi altinda kullancakmis internetini. 10.000 den fazla siteyi engellemisler.

Daha sokakta kendi insaninin güvenligini saglayamayan Türkiye, sanal alemde büyük bir adim atti. Ne kadar iyi ne kadar kötü tartisilir. Interneti kullanmayi beceremiyoruz herhalde ki, bizleri böyle yönlendirme geregi duyuyorlar. Hurriyet.com’da yorumlar baya sitemli. Bunun iyi oldugunu düsünenler de var tabii. Seriat sistemiyle yönetilen ülkelerde sanirim böyle yasaklar varmis. Cözülcek o kadar cok problem varken böyle gereksiz yasaklarl nereye kadar sürecek devam edecek bilinmez.

Siz ne diyorsunuz webveze? Daha cok bilgisi olan varsa bu güvenli internet hakkinda, yorumlarinizi beklemekteyim 🙂

“Güvenli Internet?” için 4 cevap

  1. Nette kisitlama yapilan 4 ulkeden biriyiz. Bence baska birsey demeye gerek yok.

    1. hayır, güvenli filtreyi seçmeyenler için internette hiçbir değişiklik yok, şimdilik.

  2. umarim böyle kalir. Isteyen secer istemeyen aynen devam eder. ama zaten iste cogunun farkinda olmadigimiz 10.000 tane site erisime engellenmis diyorlar.

Yorumlar kapatıldı.