Burclar Degismis

Bugun twitter da dolasirken, herkesin bir burc muhabbeti yaptigini gordum ve merak ettim. Cogu kisi ben bu burcu begenmedim falan diye yorumlar yazmis. Bunca senedir neyi begenmiyolar diye dusunmeye basladim. Megersem herkes yeni yapilan bir arastirmayi tartisiyormus. Minnesota Gökevi Topluluğu bugune kadar olan dunyadaki sapmalari hesaplamis ve burclardaki degisiklikleri yazmislar. Bu sapmalar sonucunda yeni burclar soyle.

20 Ocak-16 Şubat: Oğlak
16 Şubat-11 Mart: Kova
11 Mart-18 Nisan: Balık
18 Nisan-13 Mayıs: Koç
13 Mayıs-21 Haziran: Boğa
21 Haziran-20 Temmuz: İkizler

20 Temmuz-10 Ağustos: Yengeç
10 Ağustos-16 Eylül: Aslan
16 Eylül-30 Ekim: Başak
30 Ekim-23 Kasım: Terazi
23 Kasım-29 Kasım: Akrep
29 Kasım-17 Aralık: Yılancı*
17 Aralık-20 Ocak: Yay

Bu yeni burclara gore, herkesin burcu bir onceki burcla yer degistirmis durumda. Birde yeni bir burc turemis, yilanci diye. Ozellikleri ne acaba bu yilanci burcun, sivri dilli ve sinsi mi acaba?:D

Sahsen senelerdir boyle haberler cikar ama en fazla 2 gun surer ama genede tartismakta fayda var. Yeni burcundan memnun olan varmi?

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.