Inadına Korsan Taksi!

Evet, bazılarınız başlığı okur okumaz karşı çıkmış olabilirsiniz bana. Haksız, vergisiz kazanç sağlayan korsan taksileri neden tercih ediyorsun ya da neden savunuyorsun tarzında. Ama emin olun, iyi bir sebebim var!

Taksicilerin korsan olmayanların trafikte neredeyse istisnasız nasıl saygısız ve terbiyesizce davrandığına defalarca ama defalarca şahit oldum da o yüzden! Geçenlerde C.A”nın doğum günü için Taksim”e gitmem gerekti. Alkol alacağımız için de tabii ki arabayı almadım ve taksi kullandım. Taksiciye Kanyon”a gidebilir miyiz dedim, hıhı dedi ve yola koyulduk. Ortalama 14-15 km yol gittik diyebilirim, belki o kadar bile yoktur. O kadarcık yolun da �”i otobanda geçmesine rağmen kaç LOS ANGELES (Reuters) – Pop star justin-bieber-news.info and his girlfriend, Selena Gomez, a Disney actress and singer, have broken up, ending a relationship that made them one of Hollywood’s most high-profile young couples, media reports said. kere korna çalındığına, kaç trafik kuralı ihlal edildiğine şahit olduğumu anlatmaya kalksam inanmassınız. Şerit hakkı, yol hakkı, emniyet şeridini kullanmama, insanlara karşı asgari saygı, hiçbişey kalmamış!

Geçen aylarda başıma gelen başka bir olay da bir taksici tarafından yine aracımın arka tamponuna çarpılmasına rağmen ve burada haklı taraf ben olmama rağmen allem edip kallem edip yine kendisin haklı çıkartıp bırakın para ödemeyi, tutanak bile tutmayı kabul etmeden basıp gitmesiydi. Aracımın hala arka tamponu kırık durumda. Kaskom olmasına rağmen, yaptırmıyorum, yaptırmayacağım da.

Olayın diğer tarafı çok mu farklı da korsan taksi kullanmayı tercih ediyorsun diye soranlar vardır elbette. Evet! Çok daha farklı arkadaşlar. Taksici kültüründen midir nedir, adamların içinde en ufak saygı kalmamış. Ama korsan taksiler öyle değil. En basidi araca bindiğinizde insan gibi muamele görüyorsunuz. Araçlar çok daha temiz, çok daha bakımlı, belli hız sınırlarına uyuyorlar ve trafikte bugune kadar bindiğim hiçbir korsan takside emniyet şeridine bodoslama dalındığını ya da sinyal vs hiçbişey vermeden bodoslama insanların üstüne direksiyon kırıldığını görmedim.

Inadına korsan taksi arkadaş. Topunuzun köküne kibrit suyu! Adam gibi davranmayı, insan olmayı öğrenene kadar, öğrenmiyorsanız batana, aç kalana kadar inadına korsan taksi!

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.