Sex On The Beach

2019688479_4c70e50423_b  Birkaç gündür düşünüyorum yazmaya deger Bacardi Mojito kadar bilindik başka kokteyl ne var diye. En sonunda imdadıma Sex on the Beach yetişti. Heleki yaz aylarında gitmişsiniz bir yere ister büyük bir bardakta isterseniz shot yani tek içimlik bir şekilde tüketebilirsiniz. Hatta gittginiz  yerlerde başka masada bulunan bayanlara sadece onların hoslarına gidicek bir ikram olarak bile gönderebilirsiniz. Ama bayanlar bu ikramı begenir begenmez sonra gelip yorum olarak biz gönderdik ama sonra shot bardagı kafamıza geldi diye yorum yazmayın. Şimdi yazının burasına kadar zannetmeyinki Sex on the Beach i sadece bir yerlerde içebiliyoruz. Bu tamamen bir yalan. Sizler için nasıl yapıldıgını araştırdım ve hatta bir video bile buldum yapılışı hakkında. Nasıl yapıldıgını anlatmadan önce sizinle başka birşey paylaşmak istiyorum. Bundan sonraki kokteyl yazımda kafamda oluştu. Bayanların en begendikleri içki olarakta görülen bir “Sex and the City” kokteyli Cosmopolitan. Böylece kokteyl yazı dizisine hazır olun bundan sonra imkan oldukça her gün bir kokteyl ile karşınızda olucam. Şimdi gelelim Sex on the Beach in yapımına.

Malzemeler

 • 1.5 yemek kaşığı votka
 • 1.5 yemek kaşığı şeftalili schnapps
 • 4.5 yemek kaşığı kızılcık (cranberry) suyu
 • 4.5 yemek kaşığı ananas suyu
 • 1.5 yemek kaşığı taze sıkılmış portakal suyu

Yapılışına gelince gayet kolay ve çabuk. Tüm malzemeleri buzla birlikte shaker’da iyice karıştırıp,uzun bardakta servis edin. Kiraz ve bir dilim portakal la süsleyebilirsiniz. 

Bu güzei kokteyli evinizde rahatlıkla yapıp sıcak yaz gecelerini bir nebze olsun serinletebilir ve keyifli vakit gecirebilirsiniz. Şimdiden hepinize afiyet olsun.

Aşagıda yapılışı hakkında videomuzda bulunmakta izlemenizi tavsiye ederim.

 

“Sex On The Beach” için 7 cevap

 1. 1.5 yemek kaşığı vodka kime yeter anam bu ne bebek maması gibi bana annem hazırlardı bundan dişim ağrıdığında:))))

 2. Tamam anam senimi kırıcaz 2 hatta 3 yemek kaşığı yapalım ama sonra ben bi garip oldum diye gelme:D

 3. aaaa ama ben sarhoş olmam mercimek çorbası iyi gelir bana hatırlatırım..:P

 4. Tabi canım nasıl unuturum benim corbamı bile içmiştin hayır corba güzel olsa içim gam yemez:D

 5. yaa ben bu içkiyi bile ağzım yüzüm buruşarak içmiştim.. yok bende içki keyfi yook 🙂 tarife bakınca güzel geldi ben içine votka koymasam olur mu acaba 😀

 6. Tabi canım istege göre alkol eklenip cıkarılabılır zaten:D sen bi alkolsuz dene bakalım minho sonra yorumlarını bekliyorum 😀

 7. şerbet bu kuzum yaa (= başka tabiri yok ama geldi mi de geri göndermiyoruz yani =P

Yorumlar kapatıldı.