Rock Tatili Foça

Evet, bir gecikmiş yazı da benden, anca toparlayabildim kendimi de öyle yazabiliyorum. Bildiğiniz ya bilmediğiniz üzere Foça’da bir rock festivali yapıldı. Duman’dan Teoman’a kadar baya bi eleman geldi. Bam güm çaldı çaldı gitti.

Evet, ben müzikten ziyade, bu yazıyı okuyanların neden seneye Foça’daki festivali kaçırmamaları gerektiğinden bahsedeceğim. Bildiğiniz ya da bilmediğiniz üzere (yine) Foça’da yaşıyorum yazın ve çalışıyorum aynı zamanda. İngiliz burnu adı verilen festivalin yapıldığı koy’da iş yerimden 500-600m uzaklıkta bir mesafede.

Foça bu sene -özellikle belediye- rock festivalini çok hafife almış olacak ki 30.000 gence kesinlikle hazır değildi. Festival alanında 40.000 kişiyi bulan kalabalık için 40 tuvalet ayrılmıştı. Duş konusu ise “napacaklar yaz sıcağında duşu, girsinler denize” mantalitesi ile atlanmıştı.Organizatörlerden bazıları memnun kalsalar da hasılattan özellikle içerideki büfe tarzı işletmeler kesinlikle memnun kalmamıştı. Festivalin hemen dışındaki büfede 2.4 tl olan 50’lik bira içeride 5tl’ye giydirilmeye çalışılınca, sıkıntı yaşandı haliyle. Bunun dışında insanların duş almak için bizim benzinlikteki araba yıkama bölümüne gelmesi, görülmeye değerdi.

Araba yıkama görevlimizin sadist tarafı hemen çalışmaya başlamış, abi sıcak su da var açayımmı tazzikli suyu 80 derece diyerekten insanları haşlamaya yeltense de, ufak bir izahtan sonra onun mantıklı bir hareket olmadığını kendisi de anladı, efendi gibi suyu tutmaya başladı.

Foça’da festivalin son gününde bira kalmadığı da ayrı bir şehir efsanesi olarak yayılsa da, yalandır. Bizim bira stoklarımız “herkese yetecek kadar var!” durumundaydı. Sorun yaşamadık.

Festivalin son gününde, aşırı rüzfar nedeniyle çadırcıların çadırları başlarına yıkıldı, diğerleri zaten kaldırımda uyudukları için pek etkilenmediler.

Acayip eğlenceli, fişşşek gibi, bomba gibi bir festivaldi. Seneye kaçırmayın aman.

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.