Nerde Kalmıştık

tersert722a70gv1

Kendimi bildim bileli ki bu galiba ilkokul 4 veya 5 e gittiğim zamanlara denk geliyor. TV de bungee jumping lastiklerine bağlanmış 4 tane deli ‘’ yalan dostum aşk diye bir şey yok’’ diye şarkı sölüyorlar. O günden bu güne işimde anlamsız bir ‘Kurban’ sevgisi başladı. Forum açıldı dendi hemen üye oldum üyeler konsere toplanıp gidelim dedi onu da yaptık, bileklik yapalım dedik, t-shirt dedik hepsini yaptık, dağıldığını duyduk uzun süre etkisini atlatamadık ama o zaman bile ‘ bu ses biter mi? ‘ dedik ki bitmedi 2007 yılının ocak ayında tekrardan toplandılar ve turneye çıktılar. Bütün bu süre boyunca kendimize Nabruk dedik.

Aradan 2 yıl geçti ve tekrar Kurban konserindeyim. Mekân YTÜ ön sırlarda gene Nabruklar selamlaşıyoruz ve büyük bir heyecanla alt grupların ardından Kurbanı bekliyoruz… Ve o büyük an geliyor bisle girecekler diye bekliyoruz sahneye ama onlar gayet sessiz sakin bir şekilde geliyorlar Deniz mikrofona geçiyor ve pogoyu önlemek için ‘ arkadaşlar boks pistine değiliz’ uyarısını yapıyor hemen ardından Yine’yle konsere başlıyorlar. Herkes aynı anda zıplıyor ve tek bir ağızdan bütün şarkıları söylüyor. Gene her konserde yaptıkları gibi seyirciye şişe şişe bira ve su atıyorlar. O sırada arka taraftan tam anlamıyla bodoslama gelen 2 kız önde saçma sapan hareketler yapıyor, orta sıralarda bir grup kendini bilmez pogoya başlıyor tabii ki Deniz’in tepkisi ‘bu ne ya oluyor’ ve kısa süre sonra bitiyor. 2 gün önce olan Ankara konserinde yeni albümden şarkılar çalmışlar e bize de çalmazlarsa ayıp olur ve hakikaten onlarda ayıp etmiyor 4 tane yeni parça çalıyorlar ve son olarak konseri başladıkları gibi Yine’yle kapatıyorlar.

2 yıl aradan sonra ilk gittim Kurban konseriydi ve hala aynı enerji vardı. Burak gene süper hayatımda gördüm tek ayakta çalan ve coşan davulcu, kendinden geçiyor resmen, sadece yüzünü görmenin insana mutluluk verdiği, insanın içinden “canıııım!” diye sarılasını getiren nadir kişilerden. Deniz zaten yeni saç modeliyle ve sahne şovuyla bir ayrı. Kerem desek Fender Jazz bassıyla gene ikon o ikon ritim kaçırmaz, nota şaşırmaz. Özgür ise gene pedallarına hayran kaldım adamın diyip başka yorum yapmak istemiyorum…
Bir Nabruk olarak ‘onu da veririz, ne isterlerse veririz, can mı can, kurban mı kurban?’