Nefes: Vatan Sagolsun!

2010279619571827Film , Güneydogu’da Irak sinirina yakin bir ilcedeki komanda tugayinda bulunan ve Karabal Tepesi’ndeki röle istasyonunu korumakla görevlendirilen bir yüzbasi komutasindaki 40 askerin hikayesidir.

Korkuyla , canla basla catismalara giriyorlar , yüreklerinde her birinin ayri bir sevdasi var. Asker’de terk edilenler , annelerini  özleyenler  , yuvalarinin özlemini cekenler , koruduklari telsizden anneleriyle babalariyla sevgilileriyle görüsebilmek icin telefon sirasi bekleyenler. Her birinin farkli bi hikayesi var.  Kendilerini neyin bekledigini bilmeden günlerde , aylarca beklediler Karabal Tepe’de..

Hakan Evrensel’in Güneydogudan Öyküler adli kitabinin uyarlamasi olan film icin Türkiye’nin farkli konservatuarlarinda okuyan ögrencileri secmisler. 

Son zamanlarda duydugumuz sehit haberleri üzerine gelmis olan film cidden insanin icini burkuyor.  Reklami baya döndü filmin ve cok anlatildi. Filmin yorumlarin da mükemmel bir film oldugunu hayatinda hic böyle bir film izlemedigini yazan bir kac kisinin yazisini okudum. Herhalde ki büyük beklentilerle gittigim icin filme , acikcasi hani daha güzel filmler de izledim diyorum. Evet güzel basarili online casino bir Türk filmi. Konusu son zamanlarin en hassas konusu ve insani etkilemiyor degil. Ama cokta abartilmasi , hayatimda izledigim en güzel denmesi pek bana uymadi sanirim. Cok büyük beklentilerle gitmemenizi tavsiye ederim. Sıklıdıgımız zamanlar bile oldu filmi izlerken.  En begendigim sahnede zaten Facebook’ta videolarda paylasildi hep.  “Ictima Sahnesi ; uyursan ölürsün.”  Sanirim en dokunan kismi da  o kadar sehit asker verdik bu vatan ugruna  ve hic kimse bunun ne farkinda ne de kimsenin umurunda.  Insan sadece buna üzülüyor.  Uyuyan Türkiye bakalim ne zaman kendine gelecek..

“Nefes: Vatan Sagolsun!” için 4 cevap

  1. kesinlikle gitmek istiyorum ancak pzt ve salı sınavlarım var.. muhtemelen gelecek haftasonu falan gidebileceğim.

  2. pek tabii değerli minho hanim. geçen salı sizi yanınızdaki yakışıklı beyle hukuk binasında saat 16’da 4. katın asansöründen inerken gördüm, arkanızdan bağırdım ama birbirinize o kadar dalmıştınız ki haliyle bir cevap alamadım 😀

  3. :)) hadi ya hic duymadim cidden kusura bakma eg =// neyse ne yapalim vatan sagolsun :pp

Yorumlar kapatıldı.