Mühendislik Harikası

İstanbul, kültürel farklılıkların mükemmel bir uyumla bir arada bulunduğu, eşsiz bir şehir… Böyle bir şehirde yaşıyor ama sıradan bir yaşam tarzı ve tekdüze mekânlar arasında gidip gelmekten daha farklı bir şeyler arıyorsanız artık mükemmel bir alternatifiniz var. Cenk Tavukçuoğlu, Sedef Kırdök ve Serkan Yılmaz’ın ortak projesi olan Building farklı konseptleri başarılı bir biçimde bir araya getiren, sıra dışı bir mekân. Geçtiğimiz günlerde şehrin yeni çekim merkezlerinden Galata’da Doğan Apartmanı’nın karşısında açılan Building belirli kapılara sokulamayacak farklı bir yer.

Avrupa’da sıkça rastladığımız restoran, mağaza ve ofis konseptlerini iç içe barındıran oluşumlar İstanbul için yeni bir deneyim. Özellikle Barselona’daki benzerlerinden esinlenmelerle yaratılan Building’de bir şeyler içebilir, leziz tapas tabaklarını deneyebilir ya da dünyanın farklı ülke ve kültürlerinden tasarımcıların elinden çıkma, başka hiçbir yerde bulamayacağınız ürünler arasında alışveriş keyfi yaşayabilirsiniz. Yüzyıllık bir binada son derece enteresan bir iç tasarımla hizmet veren Building’in sadece kapısından girip içeride yürümek bile büyük bir zevk. Çünkü burası her an yaratıcı fikirlerle değişiyor ve yeniden şekilleniyor.

http://www.building.com.tr/

Yazar: zibidi

Zibidi ne yer ne içer ne yapar neden buradadır falan filan? Zibidi dendiğinde aklımıza ilk deli ne yaptığını bilmeyen anneler tarafından sevilmeyen fırlama çocuklar gelir.Evet bende öyleyim hem de en zibidisinden. Ben üst kademeden çifte gömlekle bağlanması gereken bir deliyim. Bir deliliğin benim tarafından idrak edilmesi için aklıma gelmesi kâfi. Her ne gerekiyorsa yaparım, bana bakıp “aaa delinin zoruna bak” diyenlere en kıyağın dan bir nanik çekerim. Eğlenmek için geldim dünyaya. Hikâyelerimi dinlemeye bayılan onca insan benim kadar deli olmak için feda edemedikleri her şeyin ağırlığıyla yaşayıp gidiyorlar. Günü birlik yaşıyorum, hayatımda vazgeçemeyeceğim hiçbir şey olmamasına özen gösteriyorum. ¬Delilik benimle yeni anlamlar kazanıyor… Ben bu yazıyı yazarken belki ne saçmalıyor bu dersiniz işte herkesin anlamadığı şey budur aslında herkesten farklı olmanın nedeni?