Michael Jackson’da Gitti

MJ  All!
MJ > All!

Aslında geç kalmış bir yazı bu. Zira MJ aramızdan ayrılalı baya zaman oldu. Ve hatta ayrılmasından sonra da hakkındaki spekülasyonlar durmadı. Adamı rahat rahat öbür tarafa göndermediler bile.

Hakkında neler söylenmedi ki? Sübyancı, tacizci vs. birsürü yalan yanlış iftira atıldı, bunlar atıldıktan sonra da kendini bir türlü toplayamadı zaten. Bir sürü yok yere hastalığı çıktı meydana, aşırı stres altında kaldı, bitmek bilmeyen mahkemelerde 3 kuruş için king of pop’u rezil rüsva ettiler.

Sonuçta ne oldu peki? ABD hükümeti tarafından hakkındaki tüm suçlamalardan aklandı. Ama bu herşeyi düzeltmeye yetti mi? Yetmedi malesef. Bu süreçte kariyerinden çok şey kaybetti, artıdayken her konuda, eksiye geçti.

Ölümünden sonra’da spekülatörlerin açıklaması geldi. Suçlu biçimde, “aslında biz bunların hepsini biraz para sızdırabilmek için yapmıştık, hakkındakilerin hepsi zaten iftiraydı, özür dileriz.” Adamı öldürdünüz be! Cinayetten yargılanmanız lazım sizin gibilerin.

MJ’i her dakika dinleyen biri gibi konuşuyorum değil mi? Hayır, aksine MJ’i her zaman dinleyen bir insan değilim. Hatta bendeki MJ şarkılarını toplasanız 20 tane falan etmez. Ama sonuçta şöyle bişey var, kendisinin başardıklarını göz ardı etmek mümkün değil. Müzikte bir devri kapatıp bir devri açan büyük insan. Ayrıca, hayatının yarısını siyah, yarısını beyaz geçiren büyük beşiktaşlı :) Ruhun Şad olsun MJ

Devamında, MJ’nin bazı şarkılarını bulacaksınız, buyrun dinleyin

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.