Michael Jackson’da Gitti

MJ  All!
MJ > All!

Aslında geç kalmış bir yazı bu. Zira MJ aramızdan ayrılalı baya zaman oldu. Ve hatta ayrılmasından sonra da hakkındaki spekülasyonlar durmadı. Adamı rahat rahat öbür tarafa göndermediler bile.

Hakkında neler söylenmedi ki? Sübyancı, tacizci vs. birsürü yalan yanlış iftira atıldı, bunlar atıldıktan sonra da kendini bir türlü toplayamadı zaten. Bir sürü yok yere hastalığı çıktı meydana, aşırı stres altında kaldı, bitmek bilmeyen mahkemelerde 3 kuruş için king of pop’u rezil rüsva ettiler.

Sonuçta ne oldu peki? ABD hükümeti tarafından hakkındaki tüm suçlamalardan aklandı. Ama bu herşeyi düzeltmeye yetti mi? Yetmedi malesef. Bu süreçte kariyerinden çok şey kaybetti, artıdayken her konuda, eksiye geçti.

Ölümünden sonra’da spekülatörlerin açıklaması geldi. Suçlu biçimde, “aslında biz bunların hepsini biraz para sızdırabilmek için yapmıştık, hakkındakilerin hepsi zaten iftiraydı, özür dileriz.” Adamı öldürdünüz be! Cinayetten yargılanmanız lazım sizin gibilerin.

MJ’i her dakika dinleyen biri gibi konuşuyorum değil mi? Hayır, aksine MJ’i her zaman dinleyen bir insan değilim. Hatta bendeki MJ şarkılarını toplasanız 20 tane falan etmez. Ama sonuçta şöyle bişey var, kendisinin başardıklarını göz ardı etmek mümkün değil. Müzikte bir devri kapatıp bir devri açan büyük insan. Ayrıca, hayatının yarısını siyah, yarısını beyaz geçiren büyük beşiktaşlı 🙂 Ruhun Şad olsun MJ

Devamında, MJ’nin bazı şarkılarını bulacaksınız, buyrun dinleyin

“Michael Jackson’da Gitti” için 7 cevap

  1. Evet adamı bi rahat bırakmadılar bide vefatından sonra bıle para kazanmak istiyenler oldu.Rusya Stalin in yanına defnetmek için ailesi ile konusmus ve 2 ila 3 milyar dolar gibi bir para önerdigi konusuluyor.Düsünsenize Rusyada gömülse kac mılyon ınsan gidicek ve Rusya bu turizm den ne kadar para kazanıcak.

  2. Muhtemelen öyle bişey olmaz da, en azından adamın borçlarını kapatmak lazım bence. Çünkü son zamanlarında hiçbir yerden iş alamadığı ve mahkeme sürecinde de sağlam darbe yediği için son yıllarında banka kredileriyle geçindiği herkesin bildiği bir gerçek.
    Yani şöyle bişey de var, bunu o duruma sokanların hepsi cebinden 100 dolar verse, borçları kapanır, bi de anıt mezar yapılır.

  3. Baya borcu varmıs zaten bu yenı 50 konserlık antlasmayıda borclarını ödemek ıcın yapmıs ama heyecan stresse dayanamadı.

  4. bende çok üzüldüm MJ gitmesine.. Evet bende çok MJ dinleyen biri değilim.. ama sanki bir boşluk oldu gibi. Garip geldi, ve ciddden çok üzüldüm haberi ilk okuduğumda.. yazık oldu daha da aslında çok gençti. Gerçi o kadar üstüne gidilmesine bu kadar stres altında kalmasından dolayı böle sonuçlanmamasına şaşırmamak lazım.. Büyük bir starı kaybettik.. zaten kaybedince değerini anlarız her şeyin..

  5. Evet genelde oyle olur, cogu ressamın eserlerı oldukten sonra kıymete bıner, gercı MJ bı doneme damgasını vurmus bırı, bıldıgın 80 lerde efsaneymıs ama mınhoya katılıyorum sımdı daha kıymetlı olur.

  6. aslında bu yazıyı benim yazmam gerekiyordu ama benden önce davrananlar varmış (= 70, 80, 90 ve hatta 2000 li nesilde bile haala etkilerine rastlıyoruz ki bunun için bence kendimizi şanslı hissetmeliyiz…bir devir kapanmmış olabilir ama benim düşüncem onun gerçekten ölümsüz olduğu yönünde çünkü sadece bedenen gitti.

  7. Umudum ölümünden sonra ona atılan iftiralar ve oynanan oyunlar birer birer ortaya cıkması yönündedir.Çok farklı sevgi dolu ve cömert bir insan olduğu biliniyor. Diğerlerinden ne kadar faklı olduğu ne kadar ortada!!!

Yorumlar kapatıldı.