Maserati Quattroporte GT S

0709_z2008_maserati_quattroporte_sport_gt_sfront   Tofaş bünyesindeki Fer-Mas Oto,bilmiyenler için belirtiyim Fer-Mas Ferrari ve Maserati nin Türkiye distribütörüdür. Maserati nin son gözdesi olan Quattroporte nin Sport GT S modelini Türkiye ye getirdi. Quattroporte Sport GT S , Maserati Quattroporte modelinin en güçlü ve dinamik versiyonu  olmasıyla dikkat  çekiyor. Türkiye anahtar teslim fiyatı 252 bin 608 Euro olarak  açıklandı.

 Şimdi detaylara geçicek olursak daha geniş ve konkavlı siyah renkli ızgara Sport GT S i diger Quattroporte lerden ayıran ilk özellik. Gerçekten otomobil sevenler böyle ayrıntıları kaçırmazlar çünkü güzellik detaylarda saklıdır ve küçük detaylar arabaların havasını mobile casino çok degiştirir. Bunun dışında 5 metreyi aşan uzunluğa sahip olan Quattroporte Sport GT S 4 kapılı sedan keyfi ile coupenin sportifliğini bir arada sunuyor.

Evet farkındayım motorunu heyecanla bekliyorsunuz ki bende hep heyecanlanırım spor arabaların motorlarını ögrenmekte. Kaputun altında 4.7 litre hacimli V8 motor yer almaktadır. S versiyonuna göre 10 beygir daha kuvvetli olup 440 beygir güç üretebilmekte ve 286 km/s lik maksimum hıza erişebilmektedir. 0-100 km/s hızlanması 5.1 saniyedir.Ben şahsen İtalyan arabalarına bayılan biri olarak Maserati Quattroporte yi ayrı beğenirim. Çünkü sedan ve coupe keyfini bir arada sunan ve hem sportif ama bir taraftanda agırlıgını koruyan bir araba.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.