Kale Cafe ve Pastane

76haftasonu bir farklıdır.genelde sabah kahvaltıya gidilir haftanın      yorgunlugu atılmaya çalışılır.ama önemli olan düzgün,lezzetli ve manzaralı bir yer bulmak zordur.bu dediklerimizi kale cafe pastanede rahatlıkla bulabiliyoruz.adından da belli oldugu gibi mekanımız rumelihisarı kalesinin biraz ilerisinde yer almaktadır.önünden yol gecsede bogaz manzarası gözlerimize bayram ettirmektedir.kendi vale hizmetleri olmasının yanında biraz ilerde işparkta mevcuttur.

yer ve park işini hallettigimize göre şimdi menüye ve içerdeki lezzetlere geçebiliriz.Cunda Adasından getirtilen sızma zeytinyagı ile sunulan sögüş ve zeytin tabagınınn yanında sıcak lavaş ile bal kaymak, peynir çeşitleri, tereyagında hellim peyniri, sahanda yumurta, menemen, omlet, çig börek, paçanga böregi, tereyaglı gözleme ve kendi ürünleri olan zeytinli, kepekli, cevizli ekmek sepeti.

ben sahsen sıcak lavaş üstünde bal kaymak olayına bayılıyorum herkese tavsiye ederim ve cok degisik ekmek secenekleri kaleyi gitmek için cazip kılıyor.bunun yanında illa kahvaltı etmek zorunda degilsiniz ızgara seçenekleri ile öglen ve akşam yemeklerinizide yiyebilirsiniz.yanlız yerimizin tek kötülügü akşam 9 da kapanması ama bunun yanında sabah 5 ten itibaren hizmet veriliyo yanı gece dışardasınız sabah olmak üzere açık yer bulmak cok zor oldugunda kale sizin imdadınıza yetişiyor.fiyatlara gelince fiyatlar gayet makul yani cok para harcamadan rahatlıkla karnınızı doyurabiliyorsunuzki bunu eger ben soyluyorsam inanabilirsiniz çünkü yemekten cok zevk alan ve gayet yapılı biriyim.

“Kale Cafe ve Pastane” için 5 cevap

  1. gerçekten çok güzel bi mekan..keşke her sabah orda kahvaltı edebilsek ne güzel olur dimi?ama dostların çayını hiç bir yere değişmem ben:)

  2. peki ne zaman gidiyoruz ? :)anlatipta böyle ballandir ballandira götürmemek olmaz dimi amaa :))

  3. walla bana saat ve gun soylıyın hemen gideriz kahvaltıya hayır dedıgım gorulmemıstır bugune kadar:) arkadaslar bence sıtemizin toplantılarını burda yapalım hem keyıf yaparız hemde konusuruz ama ben ne kadar katılırım sıcak lavas ve bal kaymak varken orası tartısılır:)

  4. Anthony Bourdain Turkiye ye geldiginde gitmis 🙂 Kendisi dunyayi dolasan bir sef, cektigi programlar butun dunyada yayinlaniyor. Programinin adi No Reservation.

Yorumlar kapatıldı.