Haberler mi Felaketler mi ?

kotuŞok, flaş, cinayet, ergenekon,  tutuklanma, ölüm, yaralı, kaza, hastalık, domuz gribi… Özellikle de sık sık duyulan cinayet haberleri. Katledilen aileler.. Bugün ki ise Beyoğlu’nda gündüz vakti bıçaklanan Alman turist.  İnsanların kaybedecek bir şeyleri kalmamış ve en uca , bir insanın hayatını elinden alacak boyuta çoktan gelmişler bile. En çok gündem de olan ise Münevver cinayeti. Yani diyecek söz , yapacak yorum bile bulamıyorum ki. Tek düşündüğüm dünya ne hale geliyor. İnsanların içindeki bu öfkeye hiçbir anlam veremiyor insan. Nedir paylaşamadıkları.. Garipoğlu ise ürkütücü bir hikaye oldu insanların dilinde. Nasıl da hala bulunamıyor o da ayrı bir konu zaten.

Acaba ben mi kötü düşünceler içindeyim diyorum ama yani yok ne zaman haber açsam içim kararıyor.. Bu korkunç dünyanın çok yakınındayım ama izlemek duymakta istemiyorum kimi zaman. Dünyanın sonu yaklaşıyor diyorum artık. İnsan sürekli tedirgin nasıl yaşar ki. Kimseye güvenmeden. Ki artık kimseye güvenmemelisin çağında yaşıyoruz. Çantamızı sıkıca tutarak yürüyoruz sokaklarda. Yalnız başına sokaklarda bulunmamaya çalışıyoruz. Artık kadın erkekte fark etmiyor. Herkes tedirgin sokaklarda..

Bu insanlık sanırım daha da kötü bir hal alacak. İçimde hiç bir umut yok düzeleceğine dair. Zaten hükümettekiler bin bir türlü farklı düşünceler içersinde tartışırken; birbirlerini yemekle bu kadar meşgulken halk nasıl normal davransın ki. Herkesin bu felaketler zinciri hakkında elbette ki bir düşüncesi vardır..

Düşüncelerini paylaşmanı bekliyorum webveze..

Yazar: Minho

Minho`yu karsima alip kim oldugunu sorarim oda kendini anlatir durur anlatabildigi kadariyla: Her zamanki gibi kendi halindeyken Minho , Oy tarafindan bir teklif alir yazi yazmak ve webveze`de yazar olmak istermisin diye? Yazi yazmayi sevdiginden olsa gerek cok hosuna gider ve hic düsünmeden bu teklifi kabul eder.. Bir seyleri paylasacagini , insanlarin yazdiklarini okuyacagini bilme düsüncesi ve buna katkida bulunabilme sansina eristigi icin kendini mutlu hisseder =)