Gökçe Ve Yeni Albümü

gokce-bes-kurus-yok

Onu ilk olarak ‘’ aradım seni bu şehirde hadi koş düştüm peşine bulursam seni bir yerde lal la lalalallaaa’’ sözleriyle ekranlarda havuzda çektiği eğlenceli kliple tanıdık, hemen ardından ‘’ ben senin böğürtlenli reçelin’’ ile devam etti ve hepimiz ağlattı… Yeditepe Üniversitesi mezunu, bazı kimseleri rahatsız edebilecek kadar doğal, olduğu gibi davranan, son 5 yıldır dinlediğim en yetenekli bayan Rockçı ve davulcu.

Uzun zamandır Panik dışında eğlenceli rock yapan bir grup veya vokal dinlememiştim ve sonunda aradığımı buldum. Eski albümünü özetlemek gerekirse, CD player’ a böğürtlenli reçel albümünü takıp, en yakın kız arkadaşlarımla pijama partisinde toplanıp deli gibi eğlenip dans ettiğim bir albüm. Zaten Her gecenin klibini izlediyseniz benzer bir konsept orda da mevcut… Konserlerinde eskiden cover ağırlıklı playlist mevcuttu ama bu son albüm itibariyle değişti mi bilmiyorum. Eklemeden yapamicam konserlerindeki Burak Yerebakan (kendisi inanılmaz bir gitarist olup 110 ile de çalışmaktadır. ) ve Orhan Akın(kendisi ikonum olmakla beraber Dorian ve kendi projesi olan Fieber (kendisini ilk tanıdığım grup )ile de çalmaktadır. )ın mükemmel uyumu gözlere ister istemez çarpıyor. Ek olarak Osman Sesbes zaten This means that even though you might have paid $3,000 up front, in the end, the cost of the drivers ed book can be almost free, depending on interest. mükemmel bir davulcu ona söyleyecek bir söz bulamamaktayım.

Aradan bir yıl geçti konserler festivaller derken Aralık ayında kapandığı stüdyodan ocak ayı ortasında çıktı ama yeni albümü birkaç ay daha beklemek zorunda kaldık. Ve nihayet Nisan ayı başında yeni albümü raflarda gördük… Albüm kapağı ve booklet fotoğrafları çok sevdiğim bir fotoğrafçı olan Mehmet Turgut ‘ a ait ne diyelim eline sağlık bayağı bir güzel olmuş. Albümün çıkış parçası ‘ 5 Kuruş Yok’ hem klibiyle hem sözleriyle gerçekten birçoğumuzun içinde bulunduğu durumu yansıtmış. Yeni klibi geçen hafta ‘Hayat’ isimli parçasına çekildi ve şu sıralar yayınlanması için dört gözle bekliyorum. Neyse albümü tanıtmaya devam edelim; Hayko Cepkin (aklım giderken) de ister istemez bir melankolik hale bürünüyorsunuz ve ‘o tanrım ne yapıcam ne edicem bana yol göstersene’ diyerek yüksek sesle eslik eder bir şekilde buluyorsunuz. Serdar Barçın(şehir) de jazz esintisine kendini kaptırıyorsunuz. Esin İris(5 kuruş yok) da kaç para kaç deli gibi saç bölümü beni o kadar etkilemiş ki festival döneminde rektörlük önünde bağıra bağıra söylediğimi bilirim… Hayat ise sizi ister istemez dans ettiriyor. Forumda bile birçoğumuzun cover istediğini belirtmiştik oda bizi kıramayıp ‘Anladım ki’ nin coverını albüme dahil etmiş pekte güzel yapmış. Dünya’ da davulların ektisi baya hissedilir bir biçimde. İlk albümde olduğu gibi ‘düşün yakamdan’ gene bizi duygulandıracak bir parça. Tik tak ise dilimize anında takılacak eğlenceli bir parça. Yeni albümünde Böğürtlenli reçel albümüne oranla yakaladığı biraz daha sert soundu çoğu Gökçe fanları hemen fark etmiştir. Ama kötü mü olmuş tabî ki hayır Gökçe yapar kötü mü olur. Tek isteğimiz konserine kaldığı yerden devam etmesi her ne kadar dünkü Hayal Kahvesi konserine gidememiş olsamda. Genel görüş olarak eline sağlık Gökçe diyelim.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.