Gin Fizz

Atone-MintHavaların bunaltıcı derecelere ulaştığı bu günlerde içimizi ferahlatıcak bir kokteylden güzeli olamaz. Bugün size yapımı çok basit ve kolay olan ama ferahlatıcı ve güzel bir kokteyl olan Gin Fizz i tanıtmak istiyorum. Yaz tatilini unuttuğumuz ve sıcaktan erimeye başladıgımız bu günlerde kalabalık şehirlerin sıkıntısını atlatmamıza yarıcak bir kokteyl Gin Fizz. içtiğimiz zaman eskiden gittigimiz tatil yörelerini anımsatan, sahil yerlerinin serinligini ve suyun o güzel  sesini hatırlatan bir kokteyl. Şimdi yapımına geçelim ve her zamanki gibi bir klasik olan yazımın sonunda yapılışını anlatan bir video olucak şimdiden iyi seyirler. 

 

Malzemeler

  • 3 yemek kaşığı cin
  • Yarım limonun suyu (limon büyük olsun)
  • 1 çay kaşığı pudra şekeri
  • Soda

Yapılışı

Cin,limon suyu ve şekeri, şeker eriyinceye kadar buzla çalkalayın. Bu karışımı uzun, dar, sogutulmuş ve yarısına kadar buzla doldurulmuş bir bardağa dökün. Üzerine soda ekledikten sonra servis edin. İdeal soda miktarı elde ettiğiniz karışımdan biraz daha azdır ama bu aşamada kişisel tercihiniz de önemlidir.

Gördügünüz üzere gayet basit bir kokteyl, hemen yapın ve bakalım sizleri nerelere götürücek. Afiyet olsun.

Şuan bir teknik arızadan dolayı video ekleyemiyorum ama en kısa zamanda bunu halledip videoyuda eklicem herkezden özür dilerim.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.