FunFondü

 dsc025251Aramızda fondü sevmeyen varmıdır bilmiyorum. Ama bana göre yoktur herhalde. İnsan fondüyü nasıl sevmezki sıcak çikolata içinde meyve parçaları ve eger bide üstüne fındık parçaları, fıstık parçaları gibi süslemelerde olursa tadından yenmez yanında yatsanız yeridir ama bu seferde fondüye yazık olur en iyisi siz yiyin. Size yeni keşfettigim bir yeri tanıtmak istiyorum. Yerimizin adı funfondü. Yazıyı okuduktan sonra koşmaya başlarsınız büyük ihtimalle. Bu kadar gevezelikten sonra yerimizi size tanıtmaya başlamak istiyorum.

Şimdi ilk olarak ” funfondü nerdedir ? ” sorusunu cevaplıyım. Ben şahsen funfondüyü 4 levent teki Kanyon alışveriş merkezinde keşfettim. Pendiktede yerleri oldugunu ögrendim ve İzmir dede yer acıcaklarmıs hemde 2 tane İzmirlilere duyrulur. Funfondü Kanyon alışveriş merkezinde en alt katta merdivenlerin yanında küçük bir stant aslında yanı bir dükkan aramayın funfondü diye ama bence stant olması daha sevimli olmuş hemde daha pratik. 

Yerini anlattıgımıza göre neler yiyebilicegimize bakalım dimi. Şimdi funfondüde iki seçenegimiz var. Birincisi kapta fondü, ikincisi şiş fondü. Kapta fondü normal boyuttaki bir kaba istediginiz meyve parcalarını koyuyorlar. Meyve olarakta çilek, muz, kivi, ananas var. Meyve parçalarının üstüne çikolata döküyolar. Yalnız çikolata için tek seçeneginiz yok. Dört farklı seçeneginiz var. Bunlar sütlü çikolata, bitter çikolata, beyaz çikolata ve son olarakta diet çikolata. Şahsen fondüde diet çikolata ne kadar kar eder bilmem ama genede hoş bir seçenek. Bide mesela illa tek çikolata seçeceksiniz diye birşey yok mesela sütlü ve beyaz çikolatalardan koydurabiliyosunuz. Zaten stantta çikolatalar önünüzden akıp giderken pek kafa kalmıyor insanda. İkinci seçenegimize gelicek olursak oda süper birşey. Şişe 3 tane olmak şartıyla meyveleri diziyolar. Ama kivi ve ananas koyamıcakları için çilek ve muzu istediginiz şekilde dizdiriyosunuz şişe ve dört çeşit çikolatadan birini seçiyorsunuz ve üstünü çikolatayla kapladıktan sonra dilediginiz gibi fındık ve fıstık da ekleyip 2-3 dakika sogutup afiyetle yiyebiliyorsunuz.

Funfondüde sadece fondü yok yanında isterseniz degisik drajeler, küçük çikolatalar, küçük renk renk bisküviler ve son olarakta en begendigim özelligi kapta üstü çikolata kaplı çilekler. Şimdi 10-12 tane çilegin yan yana durdugu bir kap kutu düsünün çilekler istediginiz çikolatalarla kaplı ve isterseniz her çilegin üstüne bir harf yazdırabiliyorsunuz. Yanı beyler burda iş bize düşüyor. Özel günlerde ,12 tane çilegin üstüne artık ne yazdırırsınız bilmiyorum, kutunuzu yaptırıp sevgilinize koşmak kalıyor. Şuan bütün erkekler bana biraz düşman olabilirler ama işin en güzel yanını daha açıklamadım. 12 çilekli bu özel kutumuzun fiyatı sadece 25 TL arkadaşlar. Yanı o kadar bana düşman olmanızı gerektiricek kadar pahalı degil. Ama kızlar başınızın etini yer orasına ben karışmam veya almazsınız falan ben mesuliyet kabul etmiyorum.Bu güzel özelliginide anlattıgımıza göre sadece kap ve şiş fondünün fiyatını vermemiz kaldı. Onlarda gerçekten makul fiyata kap fondü 5.5 TL, şiş fondü 4.5 TL .

Funfondüyü herkese tavsiye ederim gayet güzel bir hizmet. Sevgilinizle arkadaslarınızla beraber gidip fondünüzü yiyip, çikolatanın verdigi mutlulukla yüzünün gülecegi hoş bir yer. Hepinize fondülü günler dilerim.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.