Erkeklerin sonu geliyor-muş

Bugün okuduğum bir habere göre erkeklerin sonu geliyomuş arkadaşlar. Evet, göbek atanlar olduğunun farkındayım. Ancak mevzu sadece o değil. İşi gücü bırakıp bunu araştıran İrlandalı genetik uzmanları demişler ki ; “Erkek olabilmek için Y kromozomuna ihtiyacınız vardır.” ki zaten bunu lise’de biyoloji okuyan her çocuk bilir. Ancak eklemişler de… 300 milyon yıl önce Y kromozomu üstünde 1400 gen varmış , bugün sadece 45 tane kalmış. Anlamadığım mevzu 300 milyon yıl önce deden mi baktı y kromozomunda kaç gen var diye? Neyse bunu da geçelim.  300 milyon yıl önce kromozomuna baktığın şeyin insan olduğu ne malum. Hayır yani ne malum.

Ben tabii bir genetikçi falan değilim ama komik ve enteresan geldi yani. Kuvvetle muhtemel bir dinazorun Y kromozomuyla insanınki bir değildir. Değil mi?

Ha bir de mevzunun öbür tarafı var tabii ki. “Erkekler bitiyor efendim. Erkek kalmıcak dünya kadınların olcak…” Şimdi bi kere bu da çok saçma bir tez. Zaten erkek nüfusu azalmaya başlayınca kadınların %30 luk bir bölümü erkeksizlikten direk olarak ölecek. Geri kalanların yarısını da erkekler denge olsun diye öldürcek. Baktılar olmuyor “Madem ben ölüyorum da sen niye yaşıyosun” diye kalanları da öldürecekler.

Ama kalıbımı basarım ki bu dünyada insan ırkı tükense, son ölecek insan %100 erkek olacak. Sevgiyle kalın…

Yazar: Shizof

Pompacı, kardeş, eş, baba.