Cosmopolitan

large-cosmo31 Evet dün söz verdiğim gibi bugün size Cosmopolitan ın nasıl yapıldığını anlatıcam. Şimdi ilk başta şunu belirtiyim hiç Cosmopolitan içmedim. Bakın bunu baştan belirtiyorum ama bayanlar arasında duydugum kadarıyla çok meşhur bir içki ve meşhur olmasındaki en büyük pay “Sex and the City”. Şimdi nasıl yapıldıgına bakalım isterseniz ve her zamanki gibi yazımın sonunda nasıl yapıldıgını gösteren bir video olucak.

Malzemeler

  • 6 çay kaşığı votka
  • 1.5 yemek kaşığı kızılcık suyu (cranberry)
  • 1.5 yemek kaşığı Cointreau
  • 2 çay kaşığı lime suyu

Cointreau:Dünyanın dört bir yanından acı ve tatlı portakalların bir araya gelmesinden oluşan bir çeşit portakal likörü markası. Kokteylinizi daha acı-ekşi hale getirmek istediğinizde yardımına başvurabilirsiniz.

Yapılışı

Tüm malzemeleri shaker’a koyup iyice karıştırın ve bardağınıza süzüp bir limon ya da lime dilimiyle süsleyin.

Yapımı gayet basit ve çabuk bir kokteyl, tatmadıgım için tadı hakkında bir fikir sunamıcam ama içindekilere bakınca gayet güzel olucağı izlenimi veriyor. Herkese afiyet olsun.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.