Chow Chow nami diger Cin Aslani

chow Chow chow`un en belirgin özelligi mor dili ve ona sopa üzerinde yürüyormus gibi görüntü veren nerdeyse düz arka bacaklaridir. Chow chow genelde tembel olmasina ragmen , aksi ve huysuz olabilir ayni zamanda. Mevsimsel olarak tüy döker , fakat tüyleri toz gibi bir kösede birikir ve diger köpeklerin vermis oldugu tüy rahatsizligini vermez.  Cok inatcidir ve siz üstüne gittikce oda sizin üstünüze gelir ve sizi cildirtma noktasina getirebilir. Dedigim dedik ve oldukca bagimsiz olan bu cins cikari olmadigi sürece dediginizi yapmasi biraz zordur. Bu durumdan dolayi onlardan cok fazla itaat beklenmemelidir.  Asiri koruyucu ve kötü huylu olmamasi icin sosyallestirilmelidirler. Yoksa saldirgan ve kötü huylu olabilirler. Gerci köpekler aile ortami nasilsa ona göre uyum saglamakta iyi huylu ya da kötü huylu olmaktadirlar. Yani cocugunuzu nasil yetistirirseniz öyle olur gibi misali köpeklerde cocuk gibi olduklarindan sonucta ayni oluyor :) Dominant bir irk oldugu icin sahibininde onun gibi dominant ve sakin huylu biri oldugunda karakterini daha cabuk bulabilir.

Cin`de Chow chow esya koruma , araba cekme ve kizak cekme de kullanilmis , eti ve kürkü icin beslenmis. Bu kötü gecmisten dolayi biraz vurdum duymaz ve ice dönük bir havasi vardir. Hala günümüzde yiyorlar bu güzelim hayvanlari nasil bir mideleri var zaten hala anlamis degilim orasida ayri bir konu zaten. Bekci ve koruma köpegi olarakta günümüzde kullanilmaktadir.

Genelde uyusada ne yapacagi belli olmadigindan bazen hic ummadiginiz anda cildirabilir ve ordan casino online oraya kosabilir. Genel de bütün her seyi anlar ve dedik dinler ama dedigim gibi bütün bunlari isine gelince yapar ve bir cikari oldugunda yapar :) On en prends donc plein la vue et plein les poches avec cette nouvelle machine a sous gratuite Microgaming, cette reussite presage un bel avenir a cet editeur. Cok oyuncudurlar ama diger köpeklere göre daha cabuk yorulabilirler. Yalniz kalmayi pek sevmezler evdeyken siz nereye oda oraya. Horlayabilirler bu yüzden beraber uyumak istemeyebilirsiniz :) Diger köpekler gibi kokmazlar , fakat ayaklari islandiginda fena bir ayak kokusu yayilabilir :)) Cok temiz hayvanlardir. Temizliklerine de cok düskündürler. Tüyleride düzenli olarak taranmali ve cok iyi bakilmalidir. Tüylerin daha gür ve güzel görünümü icin. Mamalarina pek düskün olduklari söylenemez ama peynire , tavuga ya da her ne olursa olsun yemege hazirlardir , sanki yillardir bir sey yemiyormus gibi cilgina dönebilirler. Karsiniza oturup gözünüzün icine bakar ve kendini öyle acinasi bir hale büründürürki , kendi yemeginizi yiyemeden onun istedigini yapmak durumunda kalabilirsiniz. Yani saldirgan huysuz evde beslenmez denilen bu köpekler tam tersine mükemmel bir ev köpegidir. Yanlis bilgilendirmeler yüzünden ve cok tüylü olmasindan  cok tüy döker korkusuyla  pek tercih edilmemektedir. Halbuki bunlarin cogu dogru degildir. :)

Cok sirin bir görünüme sahip olan bu tatli varliga bir kere alistiniz mi bir daha kopamazsiniz.  En sadik dostunuz mükemmel bir eslik köpegi ve tipki kücükken sahip oldugunuz ayiciginizin bir anda canlanmasi gibi bir sey :)

Yazar: Minho

Minho`yu karsima alip kim oldugunu sorarim oda kendini anlatir durur anlatabildigi kadariyla: Her zamanki gibi kendi halindeyken Minho , Oy tarafindan bir teklif alir yazi yazmak ve webveze`de yazar olmak istermisin diye? Yazi yazmayi sevdiginden olsa gerek cok hosuna gider ve hic düsünmeden bu teklifi kabul eder.. Bir seyleri paylasacagini , insanlarin yazdiklarini okuyacagini bilme düsüncesi ve buna katkida bulunabilme sansina eristigi icin kendini mutlu hisseder =)