Buddha Bar III

xmiwz4 Bu aralar lounge tarzı müzige sarmış durumdayım. Normalde her tarz müzik dinliyen biriyim. Yani müzik ayırmam bazıları gibi ve o an beni mutlu eden, hoşuma giden müzik neyse onu dinlerim. Ama son zamanlarda biraz daha lounge merakım başladı ve etrafımdaki kişilerden değişik tavsiyeler alıyorum. İçine girdikçe o kadar çeşit oldugunu gördümki kafam karışmaya başladı. Çünkü lounge diyince tek bi tarz değil. Kendi içinde acayip bölünüyor, mesela örnek vermek gerekirse bar lounge, ambient lounge, erotic lounge, beach lounge, sunset lounge, late night lounge, jazz lounge gibi ve böyle gidiyor. Bu arada bende bu çeşitlilikte kendime en yakın olanı bulmaya çalışıyorum. Ama sonunda aradıgım tarzı buldum.

Bundan yıllar önce gene bir yaz zamanı sahilde otururken duymuştum ilk, o güzel şarkıyı. Sonra bir gün evde duydum aynı şarkıyı ve ögrendimki bu güzel müzik Buddha-Bar Vol 3 den geliyor. Abim almıştı galiba Cd yi yada zevkli biri hediye etmişti böyle bir albumu orasını tam bilmiyorum şimdi. Ama sonuç olarak o güzel şarkıya kavuşmuştum. Aradan yıllar geçti ve benim lounge tarza ilgim artınca ilk o şarkı geldi aklıma ama bir türlü hatırlayamadım ve deli gibi o kadar çeşit ve şarkının içinde aramaya başladım. Sonra aklıma geldi Buddha-Bar ve hemen albümü aradım ve buldum. Arkasından istediğim şarkıya ve huzura kavuştum ama bu sefer sadece bir şarkı ile yetinmeyip tüm albumu güzel bir şekilde dinledim.

2 CD den oluşan album gayet güzel. İlk Cd dinner yanı yemek yerken daha dinlenecek şarkılardan oluşurken, ikinci Cd party yani daha hareketli ve eğlenceye yönelik şarkılardan oluşuyor. Bu arada ikinci CD de göze çarpan bir parça var, bir Türk imzalı olan “Kale” parçası Osman İşmen tarafından yapılmış. Parçayı özellikle dinlemenizi öneriyorum. Buddha Bar serisi baya geniş ve her geçen gün daha da büyüyor. Lounge tarzı sevenlere duyrulur. Her zaman takip edilmesi gerek bence. Kusura bakmayın jenna kadar müziğe yatkın olmadıgım için benim albüm yorumum bu kadar oluyor, kendisi bize biraz daha ayrıntı verir yorumlarıyla. Şimdi size yazının başında anlattığım şarkıyı dinletmek istiyorum. Sizinde beğeneceğinizi düşünüyorum iyi keyifler.

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.