BMW 5 GT

2010-bmw-5-series-gt-1-450x285 Otomobil dünyasından bir süredir uzak kalmıştık ama bomba bir modelle geri dönüyoruz. Ünlü Alman araba üreticisi BMW, 2010 senesinde 5 serisine yeni bir tarz yeni bir model ekliyor. Normal 5 serisinden farklı olucak bu modelin adı BMW 5 Gran Turismo. Şimdi arabamızı daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Buldugum iki videoyuda sizlerle paylaşmak istiyorum.

 

Evet şimdi bu yeni modelimizi daha ayrıntılı bir şekilde inceleyelim. Benim ilk dikkatimi arabanın arka tarafı çekti. Çünkü şuanki mevcut 5 serisi tam anlamıyla bir sedan görünümü sunarken 5 GT daha sportif  bir çizgiye sahip. Arka tarafına bakın ve gözünüzün önüne X6 yı getirin bir benzerlik görüyormusunuz. Evet 5 GT nin arkası aynı X6 ve bence bunu BMW çok güzel bir şekilde uygulamış. Zaten 5 GT X6 nın sedana yaklaştırılmış hali aslında. Çünkü 5 GT yükseklik olarak X6 dan alçak ama şuanki 5 serisinden yüksek. Yani 5 GT bu iki serinin tam ortasında ve ikisinden de birşeyler taşıyor. Bu sözlerimi yazının en altındaki videoyu görünce daha açık bir şekilde görüceksiniz. Arabamızın ön tarafıda normal 5 serisine göre daha sportif ve daha agresif. Ön ızgaralar büyütülerek hoş bir hava yakalanmış. Bunun yanında arka koltuklar 7 Australians have a particular dedication to Aristocrat online casino games because the company has been based in Australia since its launch. serisinde oldugu gibi iki bagımsız koltuk bulunmakta ve istediginiz gibi ayarlayabiliyorsunuz. Yani ben arkaya 3 kişi oturıyım yok. Konfor olarakta 7 serisi ele alınmış gözüken. Bunun dışında bagaj kapagının iki kademeli olması gerçekten hoş bir ayrıntı ama onun ötesinde kullanışlı bir özellik bence.

Sizlere doya doya bu güzel yeni modelin motor seçeneklerini söylemek isterdim ama şuan için çok ayrıntı bulunmamakta. Ama ögrendigim kadarıyla üç motor seçenegi olucakmış. Birincisi 535i yani 3500cc benzinli TwinPower Turbo 306 beygir. İkincisi baya tatminkar olan 550i yani 5000cc benzinli TwinPower Turbo 407 beygir. Son olarakta benim favorim olan 530d yani 3000cc dizel 245 beygir.

Yazımın sonlarına gelirken bence gayet güzel bir model ortaya çıkmış. BMW hangi sekment olursa olsun gayet başarılı işler yapıyor. Şahsen bu modeli hangi sekmente koyacagımızı bilmiyorum ama 5 serisinin ve X6 nın arasında ve 7 serisinin konforuyla gerçekten güzel bir iş başarmışlar. En yakın zamanda görmek istiyoruz 5 GT yi yollarda ve sizleri asagıdaki iki videoyuda keyifle izlemenizi umuyorum.

 

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.