Bacardi Mojito nasıl yapılır?

Yaz ayları geldi ve eglence yerleri dolmaya başladı. Serinletici ve ferahlatıcı içkiler daha çok ilgi görmeye başladılar normal olarak. Ferah ve serin bir içki olarak ilk akla gelenlerden biri Bacardi Mojito dur. Özendirmek gibi olmasın geçenlerde eg,oy ve birkaç arkadaşla beraber bir yere gittik ve gerçekten uzun zamandır bu kadar güzel Bacardi Mojito içmemiştim. Gittigimiz yeride başka bir zaman yazarım çünkü gerçekten çok eglendik. Şimdi asıl konumuza gelelim. Bacardi Mojito nasıl yapılır, içine neler konur bunları araştırdım ve evde bizzat denedim. Şimdi bunları sizlerle paylaşıcam ve nasıl yapıldıgı hakkında bir videoda buldum bunuda yazımın aşagısında bulabilirsiniz.

 

Malzemelerle başlamak istiyorum.

  • Yeşil limon
  • Taze nane
  • Şeker
  • Buz
  • Bacardi
  • Soda

Yapılışına gelince. İlk olarak 10-12 tane taze nane yapragını alıp uzun bardagımızın içine atıyoruz. Sonra yeşil limonumuzun yarısını alıp dilim dilim kesiyoruz ve bardagımızın içine atıyoruz. Arkasından 3 veya 4 kasık şeker ekledikten sonra bir tokmak yardımı bile nane, yeşil limon dilimlerimizi ve şekerimizi bardagımızın içinde eziyoruz. Merak etmeyin genelde bacardi şişelerin yanında kendi tokmaklarını veriyorlar. Şimdi geldik en önemli kısıma bu ezme işlemini okudugum yazılarda ögrendigime göre bir bayanın kalçasını sallama ritmine göre eziyoruz. Bu ritim tabikide bir zamanlar hepimizin bir dönem cep telefonu melodisi olan Bacardi Mojito müzigine göre olmalıdır. Şimdi ezme işlemini yaptıktan sonra üstüne kırık buzla dolduruyoruz bardagımızı. Üstüne Bacardi ekliyoruz ve son olarakta yarım şise soda koyuyoruz. Şunu belirtmek isterim Bacardi ve soda miktarını kendi istediginiz şekilde yanı sevdiginiz şekilde ayarlayabilirsiniz ama belirtmek istiyorum yarım şişe sodadan fazla eklerseniz buzlu soda içmiş gibi oluyosunuz kendi tecrübelerimden söyliyim. Bu arada şunuda belirtmek istiyorum isterseniz denersiniz. Bir kapak kadar tequila eklersenizde hiç fena olmuyor. Bunu abimden ögrendim ve gerçekten bir lezzet katıyor ama tamamen sizin tercihinizdir ekleyip eklememek. Gördügünüz gibi gayet kolay ve çabuk hazırlaması, herkese denemesini tavsiye ederim. Bacardi Mojitolu yaz geceleri diliyorum herkese.

 

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.