Alfa Mito

alfa-mito-400x260 Bugün size tanıtmak istedigim araba Alfa Mito. Alfa Romeo ailesinin en küçük ve en yeni üyesi Mito. Şu sıralar sokaklardan çok televizyonlardaki değişik reklamlarından tanıyoruz kendisini. Gerçekten reklam kampanlarını takdir etmek lazım gayet yaratıcı ve ilgi uyandırıcı. Heleki İtalyan medyası bizden dahada çok yer veriyordu normal olarak Mito ya ve Türkiyeye ne zaman gelicek diye meraklanmıştık ama çok geçikmeden geldi. Şimdi Mito nun özelliklerine bakalım ve en alttada sizi Mito nun reklamı bekliyor olucak.

 Mito sportif yapısıyla gençlerin, küçük yapısıylada bayanların dikaktini çekiyor. Bir gün eg ile Mito yu tartışırken kendisine hak verdim bunuda yazmak istiyorum çünkü gayet önemli bir yere parmak bastı kendisi. Eger bayanları düşünüyorsa Alfa Romeo mutlaka Mito ya otomatik vites koymalı. Gerçektende çok önemli bir tespit burdan eg yi bu tespitinden dolayı tebrik ederim. Günümüzde çogu bayan düz vitesi sadece ehliyet sınavını geçmek için ögreniyor ve ehliyeti aldıktan sonra bir daha düz vites araba kullanmıyor. Bunu düşünücek olursak gercekten Alfa nın buna bir çözüm bulması lazım. Zaten şahsen Mito nun başka bir kusuru yok. Şimdi Mito nun artılarına gelelim. İlk olarak Mito 3 değişik motor seçenegi ile sunuluyor ülkemizde. Bunlar 1.4 lt benzinli (78 bg) , 1.4 lt Turbo benzinli (155 bg)  performans isteyen gençlerin en çok dikkatini çeken motor seçenegi bu bence ama bir yandanda ülkemizdeki benzin fiyatlarını düşünürsek pek avantajlı değil gibi ama ekonomiyi düşünenler içinde 1.6 lt diesel (120 bg) lik modeli yetişiyor imdada.

Bunun dışında Alfa Romeo da ilk defa kullanılan bir teknoloji karşımıza çıkıyor Alfa Romeo D.N.A. özetlemek gerekirse D.N.A. bize 3 farklı yol koşulu, 3 sürüş ayarı, 3 direksiyon ayarı sunuyor. Alfa Romeo D.N.A : Doğrudan yarış dünyasından bir teknoloji: bir düğmeyle sürüş stil ve koşullarına göre otomobilin dinamiği değişiyor. Bunun yanında blue&me diye başka bir yenilikte karşımıza çıkıyor. Bu sistem aracın sürüşü esnasında cep telefonlarının güvenli bir biçimde kullanılmasına, SMS mesajlarının okunmasına olanak tanıyor. Ayrıca, herhangi bir MP3 çalarda ya da USB bağlntısı yapılabilen bir veri saklayıcıda kaydettiğiniz tüm müziklerinizi aracın müzik sisteminden dinlemenin keyfini yaşayabilirsiniz.

Fiyatına gelicek olursak kendisi Türkiye de 16.365 euro dan başlıyor ve 20.327 euro ya kadar çıkıyor. Kendi sekmentini düşününce gayet normal fiyat aralığına sahip Alfa Mito. Son  olarak yeni teknolojileri ile klasik İtalyan hatları ile bence Mito gayet güzel bir araba. Şimdi başta bahsettiğim yaratıcı reklam filmiyle yazımı sonluyorum iyi seyirler.

 

Yazar: CA

Bu işe nasıl basladıgımızı sizlerle burda paylasmak istiyorum. EG, CA ve OY her zamanki gibi EG nin evinde rutin çay içip napalım diye düşünürken OY yattıgı yerden ben bu blog olayı ile ilgilenmek istiyorum der ve üçü birden boyle bir fikirlerinin daha önceden konuştuklarını, “ama yaaaa yaparız bir ara” dediklerini hatırlarlar. Sonrasında EG bu sefer gercekten bu işi yapalım der ve işe koyulurlar.