2009 Otomobil Ödülleri by Zibidi

İlk olarak bu ödülleri kategorilere ayırarak sahipleriyle buluşturmak istiyorum. İşte ilk olarak..

Yılın en iyi otomobili:Bugatti Veyron

veyron2.5 milyon TL değerindeki bu yatırım ‘ağır’ bir şey olmalı değil mi?Bugatti Veyron en’lerle geliyor:dünyanın en hızlı en güzel ve en pahalı otobili olarak karşımızda. İşte bu nedenlerden dolayı sahih olunması çok zor. Ben bu güzelliği seyrederken insan kendini striptiz klübündeki bir turist gibi hissediyor. Çift renk özelliği(neden tek renk olsun ki?) Geniş mi geniş ön cam, tam bir sanat eseri olan ön farlar, polikarbonat saydam tavanla Bugatti Veyron’ın iç sızlatan,sadece uzaktan bakabilecekmişsiniz hissini veren bir güzelliği var.. Tıpkı Gisele gibi:)

Yılın en iyi donanımlı otomobili:Aston Martin DBS B&O Stereo

aston-martin-bangolufsen-4Bang&Olufsen, 007’nin şirket otomobilini inanılmaz bir stereo ile donattı.Aliminyum ızgaralı, 13 hoparlör, kendini şartlara göre ayarlayan digital gösterge işlemi. Neredeyse Aston’un V12’sinden daha güzel geliyor kulağa..Yani neredeyse.

 

Yılın En iyi Şanzımanı: BMW 1 Serisi

14590_0Yeni değil matah bir özelliği olduğu da söylenemez. Ancak BMW’nin bu en minik otomobilini biraz incelerseniz sürüş keyfini en maksimum düzeyde yaşayacağınız otomobilin neden hala Bavyeralıların elinden çıktığını anlarsanız.Vitesli otomobil kullananlar için gayet ikna edici bir iddia.

 

Yılın En Gereksiz Aksesuarı:Rolls-Royce Phantom Coupe Fiber Optik Tavan

rolls-royce-phantom-coupe-roofKim 700 bin TL değerindeki Rolls’un tavan döşemesinde yıldız ışığı fiber optik aydınlatma ister ki? Bu aydınlatmanın tutarı 14.5 bin TL; ayrıca takım yıldızlarının konumu esas alındığında da gerçekçi değil.Yine de güzel göründüğü söylenebilir.

 

En İyi Kontrol Düğmesi:BMW M3’teki M Düğmesi

m_drive_managerİki yıldır BMW tasarımlarının bir parçası olmasına rağmen bastığınızda hala ürkütücü bir ses çıkarıyor.Daha çok güç, daha keskin bir valf ve yoldan sapan bir sürüş hissi vs. Her ne kadar motor sporlarının kısaltılmış hali olsada siz bunun yerine’muazzam gürültü’ diyebilirsiniz.

 

Yılın en Kübü:Nissan Cube

nissan-cube-1Japonya’da çoktan Godzilla kadar büyük bir başarı sahibi olan Nissan Cube’un son modeli nihayet dünya hakimiyetini ele geçirdi.Farkı, karizaması ve küp biçimindeki tasarımıyla göz dolduran bu otomobili almamak için küp şekliyle derdiniz olması gerekiyor.

 

Yılın En İyi İsmi: Mazda Scrum Wagon

mazda-scrum-012000’den beri piyasada olan Mazda Scrum Wagon,otistik bir manga sanatçısı tarafından tasarlanmış gibi görünebilir ama aslına bakarsanız sürmesi de keyif verirmiş hissi uyandıran bir ismi var.

Devamı gelicek merak etmeyin:)

Yazar: zibidi

Zibidi ne yer ne içer ne yapar neden buradadır falan filan? Zibidi dendiğinde aklımıza ilk deli ne yaptığını bilmeyen anneler tarafından sevilmeyen fırlama çocuklar gelir.Evet bende öyleyim hem de en zibidisinden. Ben üst kademeden çifte gömlekle bağlanması gereken bir deliyim. Bir deliliğin benim tarafından idrak edilmesi için aklıma gelmesi kâfi. Her ne gerekiyorsa yaparım, bana bakıp “aaa delinin zoruna bak” diyenlere en kıyağın dan bir nanik çekerim. Eğlenmek için geldim dünyaya. Hikâyelerimi dinlemeye bayılan onca insan benim kadar deli olmak için feda edemedikleri her şeyin ağırlığıyla yaşayıp gidiyorlar. Günü birlik yaşıyorum, hayatımda vazgeçemeyeceğim hiçbir şey olmamasına özen gösteriyorum. ¬Delilik benimle yeni anlamlar kazanıyor… Ben bu yazıyı yazarken belki ne saçmalıyor bu dersiniz işte herkesin anlamadığı şey budur aslında herkesten farklı olmanın nedeni?